Choď na obsah Choď na menu
 


O nás

Nie sme oficiálny klub. Sme spolok ľudí nadšených pre turistické zážitky v krásnej prírode. Neplatí sa členské, stačí elán, dobrá nálada, chuť prekonať niekedy aj sám seba. Súčasťou každej vychádzky je terapia smiechom, t.j. každý účastník sa musí podrobiť Joge smiechu. Pri nej sa nesmejeme pretože sme šťastní, sme šťastní pretože sa smejeme :)

 

Sme turistickí nadšenci, väčšinou seniori, ktorí pre svoje zdravie a lásku k prírode absolvujú nenáročné prechádzky v drvivej väčšine v okolí Dargova. Ak máte radi prírodu pripojte sa k nám, budete vítaní.

Turistické podujatia organizujeme spravidla v nedeľu, vždy sa však treba vopred prihlásiť na telefón 0915 110 334 kvôli možnej zmene avizovaného termínu ako aj odchodu zo Sečoviec (a iným nepredvídateľným okolnostiam). Alebo na:    mikulas.javorsky(zavináč)slovanet.sk

UPOZORNENIE: Našich akcií sa každý zúčastňuje na vlastnú zodpovednosť !!!!!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Joga smiechu (hasya yoga) spočíva v tom, že každý z nás sa môže smiať bez dôvodu, bez vtipov, humoru, komédie, alebo iných vonkajších podmienok.Smejeme sa na základe slobodného rozhodnutia, dobrovoľne a z vlastnej vôle.

Smiech vyvolávame prostredníctvom kombinácie cvičení založených na smiechu v skupine, očného kontaktu a detskej hravosti.
 
Práve skupinová dynamika vedie postupne k prirodzenému, spontánnemu a nákazlivému smiechu. Pri joge smiechu kombinujeme smiechocviky a ďalšie aktivity s jógovým dýchaním. To prináša do tela a mozgu viac kyslíku.
 
Koncept jogy smiechu je založený na vedecky overenom fakte, že naše telo nedokáže rozlíšiť medzi „predstieraným“ a „skutočným“ smiechom, pokiaľ sa smejeme dobrovoľne na základe nášho slobodného rozhodnutia. Oba tieto smiechy sú pre naše telo aj myseľ rovnako prospešné.
 
Jogu smiechu inicioval indický lekár Dr. Madan Kataria v roku 1995, keď po štúdiu liečivých účinkoch humoru a smiechu, založil prvý Klub smiechu. Od tej doby vzniklo viac ako 10 000 klubov smiechu vo viac ako 65 krajinách sveta a joga smiechu je využívaná v mnohých oblastiach.